Konu ürettiğimiz ürünlerin güvenliği olduğunda aynı sizin gibiyiz...

Ulaşabileceğimiz tüm bilgiyi istiyoruz. Uzman görüşlerine başvuruyor ve ürünlerimizden herhangi birini etkileyip etkilemediğini görmek için en son bilimsel gelişmeleri takip ediyoruz. Ayrıca, deneyimlerini hesaba katabilmek için ürünlerimizi kullanan kişileri de dinliyoruz. Tüm tüketici ürünlerimizde güvenlik ilk öncelik, çünkü bu ürünler evlerimize giriyor. Güvenlik, hepimizin paylaştığı bir değer.


Ürünlerimizi üretmek için kullandığımız türlü bilgilerin arasında bilimsel veriler ve güvenlik konusundaki araştırmalarımız başı çekiyor. Tek bir araştırmadan elde edilen bulgularının ötesine geçiyoruz, çünkü kanıta dayalı sonuçlara ulaşabilmek için birden çok bilimsel alandan gelen tüm verileri derlediğimizden emin olmalıyız. Bir fikir veya araştırma, onlarca yıllık sonuca varmış, bilimsel, kanıta dayalı bulgulardan daha önemli olamaz. Bir bilim adamı ve aynı zamanda bir ebeveyn olarak ben, bilimin açık ve net olduğunu söyleyebilirim: Kozmetik talk, bugüne kadar tüketici ürünlerinde güvenle kullanılmıştır ve halen kullanılmaktadır.


Hepimiz anneyiz, babayız, tüketiciyiz ve kendi kararlarınızı alabilmeniz için ihtiyacınız olan bilgileri size sunma sorumluluğumuzun bilincindeyiz ve bunu ciddiye alıyoruz. Bu siteyi de talk hakkındaki gerçeklere daha kolay ulaşabilmeniz için oluşturduk. Talkın nereden geldiğini, gündelik ürünlerde nasıl kullanıldığını ve onu kişisel bakım rutininizin bir parçası olarak kullanmanın neden güvenli olduğunu öğreneceksiniz. İlk olarak bundan 100 yıl önce bir ürün seçeneği olarak JOHNSON’S® Bebek Pudrası ürününü piyasaya sunduk. Bugün ise tüketici birimimiz, talk ve mısır nişastası gibi malzemelerle JOHNSON’S® Bebek Pudraları üretmeye ve satmaya devam ediyor. Bu malzemeleri tercih etmemizin nedeni onlarca yıldır bunları kullanıyor olmamız değil. Onları kullandık, çünkü onlarca yıllık bilimsel araştırma güvenilirliklerini destekliyor. Talk hakkındaki bu bilgileri gözden geçirerek güvenliğine ve etkinliğine bizim kadar güveneceğinizi umuyoruz.


Tara Glasgow - Araştırma ve Geliştirme Başkan Yardımcısı Johnson & Johnson Consumer, Inc.
 

Tara Glasgow

Araştırma ve Geliştirme Başkan Yardımcısı
Johnson & Johnson Consumer, Inc.

Bunları biliyor muydunuz?

 

Aileler, yüzyıllardır talk pudrasına güveniyor.Eski zamanlar
ESKİ
zamanlar

Her ne kadar bugün kozmetik ürünlerdeki malzemelerde en çok kullanılan malzemelerden biri olsa da talkın kozmetikte kullanımı eski Mısır'a kadar uzanmaktadır. Talk, eski Asurlular ve Amerikan Yerlileri tarafından çok çeşitli uygulamalarda da kullanılmıştır.

MODERN
zamanlar
Modern zamanlar
 

Talk pudrası, 19. yüzyılda ilaçlı flasterlerden kaynaklanan cilt tahrişlerini yatıştırmak için kullanılmıştır. 1893 yılında tüketiciler, pişik tedavisine de yardımcı olduğunu keşfetmiş ve bu JOHNSON’S® Bebek Pudrasının doğuşuna önayak olmuştur.5

Talk pudrasının ötesinde

 

talkın birçok kullanım alanı

Her ne kadar en çok bilinen kullanım alanlarından biri olsa da dünyadaki talkın sadece çok ufak bir yüzdesi, bebek pudrası için kullanılmaktadır. Aşağıda, talkın diğer bazı yaygın kullanım alanları verilmiştir:

Gıda

Sakız ve şeker
Sakız ve şeker

ufak bir katman, ambalaja yapışmayı engeller2

Pirinç
Pirinç

beyaz pirinç tanelerini cilalamak için kullanılır1

Zeytinyağı
Zeytinyağı

yağ berraklığını ve kalitesini artırır1

Kozmetik ve Cilt Bakımı

Yüz makyajı
Yüz makyajı

far, allık, pudra ve fondötende kıvam ve yağ emiciliği sağlar1

Sabun
Sabun

cilt bakım performansını artırır1

Ter önleyici
Ter önleyici

nemi emmeye yardımcı olur3

Tıbbi

Tablet imalatı
Tablet imalatı

topaklanmayı önler, tabletleri kaplar ve uzatılmış salımlı formüllerde kullanılır6

Akciğer kanseri
Akciğer kanseri hastaları

akciğerler ile göğüs duvarı arasında sıvı birikmesini (plevral efüzyon) tedavi etmeye yardımcı olur6

Kistik Fibroz
Kistik Fibroz hastaları

aynı zamanda kistik fibroz hastalarının akciğerlerinde sıvı birikmesini önlemeye yardımcı olmada faydalıdır7

 Ürünlerimiz

 

Ürünlerimizde talkı kullanmaya devam ediyoruz, çünkü onlarca yıldır yürütülen bilimsel araştırmalar güvenliğini tekrar ve tekrar tasdikledi. Güvenliği ve etkinliği nedeniyle ürünlerimizde farmasötik sınıf talk kullanıyoruz. Ürünlerimize duyduğunuz güven ve ürünlerimizi her gün kullanıyor olmanız bizim için büyük bir sorumluluk. Bu nedenle ürünlerimizde yalnızca en son bilimsel bulgularla güvenli oldukları kabul edilen bileşenleri kullanıyoruz.

Onlarca Yıllık Güvenlik

Bilim, araştırma, klinik kanıt ve tüm dünyada medikal uzmanların 30 yıldır yürüttüğü araştırmalar, kozmetik talkın güvenliğini desteklemeye devam ediyor. ABD ve dünyanın dört bir yanındaki sağlık makamları, verileri incelemiştir. Talkın kullanımı Birleşik Devletler, Avrupa Birliği, Kanada, Arjantin, Brezilya, Çin, Hindistan, İsrail, Güney Afrika, Türkiye ve Endonezya dahil olmak üzere dünya ülkelerinde kabul görmektedir.

JOHNSON'S® Bebek Pudrası

Bugüne kadar bir kez bile olsa bir bebek bakımıyla ilgilenmeniz gerektiyse büyük ihtimalle evinizde JOHNSON’S® Bebek Pudrası vardır. Kozmetik talktan yapılmış bebek pudrası, JOHNSON’S® markasının en eski ürünlerinden biridir ve uzun bir süredir bebek bakım ritüelinin bir parçasıdır. Hipoalerjeniktir, sürtünmeyi önlemeye yardımcı olur ve bebek cildi için nazik ve yumuşak olduğu klinik olarak kanıtlanmıştır. Temiz, klasik kokusu rahatlatır ve hem ebeveynlere hem de çocuklara tanıdık gelir.

JOHNSON'S® Bebek Pudrası

 

The Nurses'

Health Study (Hemşirelerin Sağlık Araştırması)

Nurses’ Health Study (NHS), bugüne kadar yapılan en büyük kadın sağlığı araştırmasıdır. ABD tarafından finanse edilen bu kohort araştırma, 1976'dan bu yana kadınlarda bulunan birçok kronik hastalık için risk faktörlerini incelemiştir. NHS, yarattığı diğer birçok devrimin yanı sıra, kadınlarda sigara kullanımı ile kalp rahatsızlıkları arasındaki bağlantıyı açığa çıkarmaya yardımcı olmuş ve göğüs kanseri tedavisi için hormonal tedavilerin geliştirilmesine önayak olmuştur.

NHS'nin talk kullanımı bölümünde, 24 yıl boyunca takip edilen toplam 78.630 kadın yer almıştır.8,9 Genital bölgelerinde veya hijyenik pedlerde talk pudrası kullanıp kullanmadıkları kendilerine sorulmuştur. Kadınların yaklaşık yüzde 40'ı bu soruyu evet diyerek cevap vermiş ve talk-kullanıcı grubuna dahil edilmiştir.8,9

24

yıl boyunca
yaklaşık

31.344

kadın
talk kullanıcısı

/

78.630

kadın
takip

YUMURTALIK KANSERİ RİSKİNDE
GENEL BİR ARTIŞ GÖSTERMEMİŞTİR

Araştırma verileri, ne kadar sık talk kullandıkları fark etmeksizin talk kullanıcıları arasında toplam yumurtalık kanseri oranında hiçbir artış göstermemiştir. Doğrudan vücutlarında veya temizlik ürünlerinde pudra kullanan kadınlar arasında yumurtalık kanseri oranında hiçbir fark yoktur.8,9

Women's
Health Initiative (Kadın Sağlığı Girişimi) Araştırması

Women’s Health Initiative (WHI),1991 yılında menopoz sonrası kadın sağlığını araştırmak için U.S. National Institutes of Health (ABD Ulusal Sağlık Kurumları) tarafından kurulmuştur. Bu kohort araştırmanın kapsamında olan birçok konu arasında hormon tedavisi ve göğüs kanseri arasındaki bağlantı ile beslenmenin kanser ve kalp rahatsızlığı üzerindeki etkisi vardı. WHI'nın talk kullanım bölümünde yüzde 53'ü özel bölgelerinde, temizlik bezlerinde ve diyaframlarında pudra kullandıklarını söyleyen 61.576 kadın yer alıyordu. Bu çalışmadaki kadınlar 1993 ve 2012 yılları arasında takip edilmiştir.

18

yıl boyunca
yaklaşık

32.219

kadın
talk kullanıcısı

/

61.576

kadın
takip

YUMURTALIK KANSERİ RİSKİNDE
GENEL artış göstermemiştir

Araştırma, kullanım türü fark etmeksizin talk pudrası kullanan kadınlarda yumurtalık kanseri riskinde artış göstermedi. Daha uzun süre pudra kullanan kadınlarda da risk açısından hiçbir artış yoktu.10

Diğer Araştırmalar

Vaka kontrol araştırmaları gibi diğer araştırmalarda insan grupları, ilgili hastalık geçmişlerine göre tanımlanmış ve daha sonra geçmişte belli ürünlerin kullanımı dahil olmak üzere farklı olası risk faktörleri hakkındaki soruları yanıtlamıştır. Her ne kadar bazı vaka kontrol araştırmaları yumurtalık kanseri ve pudra kullanıcıları arasında istatistiki bir ilişki görülmüş olsa da bu ilişki, büyük prospektif araştırmalarda bulunmamıştır. Bazı vaka kontrol araştırmalarının hafif istatistiki ilişkiler bulmasının olası bir nedeni, anımsama önyargısından kaynaklanan doğru ilişkilendirmenin abartılması olasılığıdır, çünkü katılımcılar pudra maruziyetini rapor ederken yumurtalık kanseri durumlarından haberdardır.11

Referanslar

 

 1. Industrial Minerals Association. “What is Talc.” (İngilizce)
  http://www.ima-na.org/?page=what_is_talc
 2. EARTH magazine. Mineral Resource of the Month. (İngilizce)
  http://www.earthmagazine.org/article/mineral-resource-month-talc
 3. Geology.com. Talc: The Softest Mineral. (İngilizce)
  http://geology.com/minerals/talc.shtml
 4. U.S. Food and Drug Administration. (İngilizce)
  http://www.fda.gov/Cosmetics/ProductsIngredients/Ingredients/ucm293184.htm
 5. Johnson & Johnson Kilmer House. The Birth of Our Baby Products. (İngilizce)
  http://www.kilmerhouse.com/2007/04/the-birth-of-our-baby-products/
 6. WJPPS. Talc: a versatile pharmaceutical excipient. (İngilizce)
  http://www.wjpps.com/download/article/1386002938.pdf
 7. Hunt et al. / Interactive CardioVascular and Thoracic Surgery 6 (2007) 117–120. (İngilizce)
  http://icvts.oxfordjournals.org/content/6/1/117.full
 8. Gertig, Prospective Study of Talc Use and Ovarian Cancer, Journal of the National Cancer Institute, Nurses Health Study. (İngilizce)
  http://jnci.oxfordjournals.org/content/92/3/249.full
 9. Gates, Risk Factors for Epithelial Ovarian Cancer by Histologic Subtype (İngilizce)
  http://aje.oxfordjournals.org/content/171/1/45.full
 10. Houghton, Perineal Powder Use and Risk of Ovarian Cancer, Journal of the National Cancer Institute, Women’s Health Initiative. (İngilizce)
  http://jnci.oxfordjournals.org/content/106/9/dju208.full
 11. Cancer.org. Talcum Powder and Cancer. (İngilizce)
  http://www.cancer.org/cancer/cancercauses/othercarcinogens/athome/talcum-powder-and-cancer

Başa dön