כשמדובר בבטיחות של המוצרים שלנו, אנחנו בדיוק כמוך...

אנחנו רוצים לקבל כל מידע אפשרי. אנו פונים למומחים וגם עוקבים אחר חידושים במדע כדי לדעת אם יש להם השלכות על המוצרים שלנו. בנוסף, אנו מקשיבים לאנשים המשתמשים במוצרים שלנו כדי להביא בחשבון את החוויות שלהם. אנו מייחסים עדיפות עליונה לבטיחות בכל מוצרי הצריכה שלנו משום שכולנו מכניסים את המוצרים האלה לבתינו. בטיחות היא ערך שכולנו שותפים לו.


מכל סוגי המידע המשמשים אותנו בייצור המוצרים, החשוב ביותר הוא המחקר שלנו על חידושים במדע ובטיחות. אנחנו תמיד בודקים מעבר לממצאים של כל מחקר נתון משום שעלינו להבטיח שיש בידינו כל המידע הזמין מתחומי מדעיים שונים כדי להגיע למסקנות שיתבססו על ראיות מוצקות. דעה אחת או מחקר ספציפי אינם יכולים להפוך על פיהם ממצאים מדעיים מוצקים ומבוססי ראיות שנאספו במשך עשרות שנים. כמדענית – וחשוב מכך, כאם – אני יכולה לומר בפה מלא שהנתונים המדעיים ברורים: אבקת טלק קוסמטית הייתה והיא בטוחה לשימוש במוצרי צריכה.


כולנו - אמהות, אבות וצרכנים בעצמנו; אנחנו מבינים ומתייחסים ברצינות לאחריות המוטלת עלינו להציג בפניך את כל המידע הדרוש לך כדי לקבל החלטות אישיות. הקמנו את האתר הזה כדי לסייע לך לברר את העובדות על אבקת טלק ביתר קלות. כאן יתבררו לך דברים כמו מה המקור של אבקת טלק, השימושים של טלק במוצרים יומיומיים ומדוע מדובר במוצר שניתן להשתמש בו בביטחון במסגרת הטיפוח האישי השגרתי. טלק לתינוק של ®JOHNSON יצא לשוק כמוצר מובחר לפני יותר מ-100 שנים. גם כיום, חטיבת מוצרי הצריכה שלנו ממשיכה לייצר ולמכור את הטלק לתינוק של ®JOHNSON עם רכיבים כמו אבקת טלק ועמילן. אנחנו בוחרים לכלול את הרכיבים האלה במוצרים שלנו פשוט, משום שאנחנו משתמשים בהם כבר עשרות שנים. אנחנו משתמשים בהם משום שמחקרים מדעיים מעשרות שנים תומכים בבטיחותם. אנחנו מקווים שהעיון באוסף זה של עובדות על טלק יסייע לך להגיע לביטחון בבטיחות וביעילות של מוצר זה – ממש כמונו.


טארה גלזגו – סמנכ"ל מחקר ופיתוח, Johnson & Johnson Consumer, Inc.‎
 

טארה גלזגו

טארה גלזגו – סמנכ"ל מחקר ופיתוח
Johnson & Johnson Consumer, Inc.‎

הידעת?

 

משפחות משתמשות בטלק מזה מאות שנים.העולם העתיק
העולם
העתיק

הטלק - אחד המרכיבים הנפוצים ביותר במוצרי קוסמטיקה מודרניים - שימש למטרות אלה כבר בימי מצרים העתיקה. גם האשורים והאינדיאנים ילידי צפון אמריקה השתמשו בטלק ליישומים שונים.

העידן
המודרני
העידן המודרני
 

במאה ה-19 השתמשו באבקת טלק להרגעת גירויים בעור כתוצאה משימוש בפלסטרים עם תרופות. ציבור הצרכנים גילה שחומר זה מסייע להפגת תפרחת חיתולים - עובדה שהובילה להשקת הטלק לתינוק של ®JOHNSON ב-1893.‏‏5‏

מעבר לאבקת טלק

 

השימושים הרבים של הטלק

למרות שזה השימוש המוכר והנפוץ ביותר, רק חלק קטן מאוד מהטלק בעולם משמש לייצור טלק לתינוקות. הנה כמה מהשימושים הנפוצים האחרים של חומר זה:

מזון

מסטיקים וסוכריות
מסטיקים וסוכריות

מעטה קל מונע הידבקות לעטיפה2

אורז
אורז

מלטש גרעיני אורז לבנים1

שמן זית
שמן זית

משפר צלילות ואיכות השמן1

מוצרי קוסמטיקה וטיפוח הגוף

איפור לפנים
איפור לפנים

מספק מרקם וספיגת שומנים בתכשירים כמו צללית, סומק, פודרה לפנים וקרם בסיס1

סבון
סבון

משפר איכויות טיפוח העור1

דיאודורנט אנטי-פרספירנט
דיאודורנט אנטי-פרספירנט

מסייע בספיגת לחות3

רפואי

ייצור טבליות
ייצור טבליות

מונע התגבשות, מצפה טבליות ומשמש בפורמולציות לשחרור מושהה6

סרטן הריאה
חולים בסרטן הריאה

מסייע בטיפול בהצטברות נוזלים (תפליט פלאורלי) בין הריאות לבין דופן בית החזה6

סיסטיק פיברוזיס
חולים בסיסטיק פיברוזיס

משמש גם למניעת הצטברות נוזלים בריאות של חולי סיסטיק פיברוזיס7

המוצרים שלנו

 

אנחנו ממשיכים להשתמש בטלק במוצרים שלנו משום שעשרות שנים של מחקר מדעי חזרו ואיששו את הבטיחות של חומר זה. אנו מכניסים למוצרים שלנו בביטחון מלא טלק בדרגה פרמצבטית, הודות לבטיחות ולאפקטיביות שלו. מבחינתנו, האמון שלך במוצרים שלנו והביטחון שלך בשימוש היומיומי בהם הם אחריות אדירה – ומשום כך אנו משתמשים במוצרינו רק ברכיבים שהוכחו כבטוחים על פי מחקרים מדעיים עדכניים.

עשרות שנים של בטיחות

ידע מדעי, מחקרים, עדויות קליניות ו-30 שנות מחקר של מיטב המומחים הרפואיים מרחבי העולם ממשיכים לתמוך בבטיחות השימוש בטלק בקוסמטיקה. רשויות הבריאות בארה"ב ובעולם כולו בדקו נתונים אלה. השימוש בטלק מקובל במדינות ברחבי העולם, ביניהן ארצות הברית, האיחוד האירופי, קנדה, ארגנטינה, ברזיל, סין, הודו, ישראל, דרום אפריקה, טורקיה ואינדונזיה.

טלק לתינוק של ®JOHNSON

אם יצא לך פעם לטפל בתינוק, מן הסתם נתקלת בטלק לתינוק של ®JOHNSON בביתך. טלק לתינוק העשוי מטלק קוסמטי, הוא אחד מהמוצרים הוותיקים של המותג ®JOHNSON והוא אחד מהטקסים המוכרים מאד הקשורים לטיפול בתינוקות. מדובר במוצר היפו-אלרגני המסייע למנוע שפשוף שהוכח קלינית כעדין ומתאים לעור התינוק. הריח הקלאסי והנקי מעורר תחושת נינוחות ומוכר להורים ולילדים כאחד.

טלק לתינוק של ®JOHNSON

 

 המחקר על

בריאות האחיות

24

שנות מחקר
בהשתתפותן של כ-

31,344

נשים
שהשתמשו בטלק

נשים
שבוצע
עליהן
מעקב,

מתוך

78,630

The Nurses' Health Study‏ (NHS) (המחקר על בריאות האחיות) הוא המחקר הגדול ביותר על בריאות האישה שנערך אי-פעם. מדובר במחקר עוקבה במימון ממשלת ארה"ב, שבדק גורמי סיכון למחלות הכרוניות החשובות בקרב נשים מאז 1976. בדיקת נתוני המחקר הזה הניבה פריצות דרך רבות ובין השאר, נחשף הקשר בין עישון לבין מחלות לב בקרב נשים והממצאים אף הובילו לפיתוח של טיפולים הורמונליים נגד סרטן השד.

החלק של ה-NHS הקשור לשימוש בטלק כלל 78,630 נשים שהתבצע עליהן מעקב במשך 24 שנים, בסך הכל.8,9 המשתתפות נשאלו אם השתמשו אי-פעם באבקת טלק על איבריהן המוצנעים או על תחבושות היגייניות. כ-40 אחוזים מהמשתתפות השיבו בחיוב ונכללו בקבוצת משתמשות הטלק.8,9

בנתוני המחקר לא נמצאה עלייה בשיעור הכולל של סרטן השחלות בקרב משתתפות שהשתמשו בטלק, ללא קשר לתדירות השימוש. לא נרשם שום הבדל בשכיחות של סרטן השחלות בקרב נשים שהשתמשו בטלק בשימוש ישיר על הגוף לבין אלה שהשתמשו בו על מוצרים היגייניים.8,9

לא נצפתה עלייה כללית
בסיכון ללקות בסרטן השחלות

סקר יוזמת בריאות האישה

18

שנות מחקר
בהשתתפותן של כ-

32,219

נשים
שהשתמשו בטלק

נשים
שבוצע
עליהן
מעקב,

מתוך

61,576

ארגון 'יוזמת בריאות האישה' (WHI) הוקם על ידי המכון האמריקאי הלאומי לבריאות בשנת 1991 במטרה לחקור את בריאותן של נשים בגיל הבלות. בין הנושאים הרבים שנחקרו במסגרת מחקר עוקבה זה, נכלל הקשר בין טיפול הורמונלי לבין סרטן השד והשפעות התזונה על סרטן ומחלות לב. חלקו של המחקר העוסק בשימוש בטלק כלל 61,576 נשים, שמתוכן דיווחו 53 אחוזים שהשתמשו באבקה על איברי המין, על תחבושות היגייניות או על דיאפרגמות. המחקר עקב אחר המשתתפות בין השנים 1993 ל-2012.

נתוני המחקר לא הוכיחו עלייה בסיכון ללקות בסרטן השחלות בקרב נשים שהשתמשו באבקת טלק, ללא קשר לסוג השימוש. בנוסף, לא נרשם סיכון מוגבר בקרב נשים שהשתמשו בטלק פרקי זמן ארוכים יותר.10

לא נצפתה עלייה כללית
בסיכון ללקות בסרטן השחלות

 מחקרים אחרים

במחקרים אחרים, לדוגמה, מחקרי מקרה-ביקורת, קבוצות של משתתפים, שזוהו כלוקים במחלות רלוונטיות, נשאלות שאלות לגבי גורמי סיכון אפשריים, כולל השימוש במוצרים מסוימים בעבר. למרות שבמחקרים מסוימים מסוג זה נמצא קשר סטטיסטי בין סרטן השחלות לבין שימוש באבקה, לא נמצא קשר דומה במחקרים פרוספקטיביים רחבים. סיבה אפשרית אחת לכך שנמצא קשר סטטיסטי רופף בחלק ממחקרי המקרה-ביקורת היא הסכנה של הערכת-יתר של הקשר האמיתי בשל הטיית זיכרון, משום שהמשתתפות מודעות לסרטן השחלות שהתגלה בגופן בעת הדיווח על חשיפה לאבקה.11

מקורות

 

 1. איגוד המינרלים בתעשייה. What is Talc.
  http://www.ima-na.org/?page=what_is_talc
 2. כתב העת EARTH. Mineral Resource of the Month.
  http://www.earthmagazine.org/article/mineral-resource-month-talc
 3. Geology.com. Talc: The Softest Mineral.
  http://geology.com/minerals/talc.shtml
 4. U.S. Food and Drug Administration (מינהל המזון והתרופות של ארה"ב).
  http://www.fda.gov/Cosmetics/ProductsIngredients/Ingredients/ucm293184.htm
 5. Johnson & Johnson Kilmer House. The Birth of Our Baby Products.
  http://www.kilmerhouse.com/2007/04/the-birth-of-our-baby-products/
 6. WJPPS. Talc: a versatile pharmaceutical excipient.
  http://www.wjpps.com/download/article/1386002938.pdf
 7. Hunt et al. / Interactive CardioVascular and Thoracic Surgery 6 (2007) 117–120.
  http://icvts.oxfordjournals.org/content/6/1/117.full
 8. Gertig, Prospective Study of Talc Use and Ovarian Cancer, Journal of the National Cancer Institute, Nurses Health Study.
  http://jnci.oxfordjournals.org/content/92/3/249.full
 9. Gates, Risk Factors for Epithelial Ovarian Cancer by Histologic Subtype
  http://aje.oxfordjournals.org/content/171/1/45.full
 10. Houghton, Perineal Powder Use and Risk of Ovarian Cancer, Journal of the National Cancer Institute, Women’s Health Initiative.
  http://jnci.oxfordjournals.org/content/106/9/dju208.full
 11. Cancer.org. Talcum Powder and Cancer.
  http://www.cancer.org/cancer/cancercauses/othercarcinogens/athome/talcum-powder-and-cancer

חזרה למעלה